SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, 5 maja, Msza Święta o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji strażaków z naszej parafii: Kępa, Milewo, Słoszewo Kolonia i Smardzewo oraz w intencji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Smardzewo. Po tej Eucharystii uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych  1863 r., w Smardzewie przedstawią program patriotyczny związany z 233 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pu Mszy Świętej o godz. 10.45 będzie adoracja i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja.
  2. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30, po wieczornej Eucharystii. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach majowych przy  krzyżach, kapliczkach i figurach,  Matki Bożej.
  3. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. W najbliższy piątek, 10 maja o godz. 17.00, młodzież naszej parafii i kilka osób z par. św. Maksymiliana w Płońsku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców, rodziców chrzestnych i innych osób w czwartek, 9 maja o godz. 19.00. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem w poniedziałek, 6 maja o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  5. Za tydzień, 12 maja o godz. 10.45, dzieci z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i innych osób w sobotę, 11 maja o godz. 10.00. Sprzątanie kościoła w środę, 8 maja o godz. 18.45. Serdecznie zapraszam rodziców, których dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, do pomocy przy sprzątaniu świątyni.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I jak już wspomnieliśmy, jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. (W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną).
  7. W środę, 8 maja,  przypada  uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.