WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klasy trzeciej. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.
 2. Dzieci będą przychodziły do kościoła na „Biały tydzień” do piątku włącznie. Jutro zapraszam dzieci z rodzicami na godz. 19.00, z racji na nabożeństwo fatimskie. W pozostałe dni: wtorek, środa, czwartek i piątek na godz. 18.00. Każdego dnia dzieci będą modlić się w następujących intencjach: poniedziałek – prosić będą o łaski dla rodziców; wtorek – w intencji chrzestnych; środa – za babcie i dziadziusiów; czwartek – o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; piątek – za chorych i o pokój na świecie.
 3. Jutro, 20 maja, zapraszam uczniów kl. IV na godz. 17.00 na spotkanie przygotowujące do odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.  
 4. Każdego majowego wieczoru zapraszam do kościoła na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 18.30, Eucharystia o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 15.40.
 5. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy po wieczornej Eucharystii połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.
 6. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19 maja) parafia nasza przeżywać będzie uroczystość odpustową. Porządek Mszy Świętych o godz. 9.00 – 12.00 – 17.00. Sumę odpustową odprawi ks. dr Janusz Ziarko, proboszcz par. Sarbiewo, kazania będzie głosił ks. dr Wojciech Kućko, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin naszej diecezji. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w kruchcie kościoła. Na sumę zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
 7. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
 8. Jutro, 13 maja, zapraszam na pierwsze nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00. Zapraszam również dzieci, które dzisiaj przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.
 9. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
 10. 1 czerwca br., odbędzie się XII OGÓLOPOLSKA PIELGRZYMKA KÓŁ ŻYWEGO RÓZAŃCA NA JASNĄ GÓRĘ. Szczegółowy program pielgrzymki jest umieszczony na jednej z tablic w kruchcie kościoła. Ci, którzy chcą wziąć udział w tej pielgrzymce mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. We wtorek, 14 maja wspominamy św. Macieja, który został dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza. W czwartek, 16 maja czcimy św. Andrzeja Bobolę, jezuitę i patrona naszej ojczyzny, gorliwego kaznodzieję i spowiednika, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.
 12. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.