JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
  2. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w piątek o godz. 7.30. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w środę i czwartek od godz. 17.30.
  3. Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
  4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
  5. W ostatnich tygodniach dwie rodziny spoza parafii złożyły  ofiarę pieniężną, 1000,00 i 500,00 złotych,  na prace, które wykonujemy w świątyni. Jedna rodzina z naszej parafii złożyła 1000,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom  serdecznie dziękuję.
  6. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności św. p. Zenon Święcki, który przeżył 75 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 12 Mszy Świętych.
  8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.