DWUNATA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
  2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą wakacyjną niedzielę. Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i wszystkim wypoczywającym życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku. Przypominam też o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej i o codziennym pacierzu.
  3. Dzisiaj, przypada też Dzień Ojca.  Pamiętajmy o modlitwie w intencji tatusiów.
  4. Każdego czerwcowego wieczoru po Eucharystii o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
  5. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Parafia Sochocin przeżywa jutro uroczystość odpustową. Suma odpustowa w Sochocinie o godz.12.00.
  6. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  7. Pierwsza Komunia Święta dzieci kl. III, w roku 2025, odbędzie się w naszej parafii 25 maja o godz. 10.45. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych – kl. IV odbędzie się 1 czerwca o 10.45.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Monika Długołęcka, która przeżyła 46 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 19 Mszy Świętych
  10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…